[RB:Code_Popup] کیوکوشین کاراته ماتسویی - کمربند سیاه ها
 
درباره وبلاگ


بـسـم الله الـرحـمـن الـرحـیـم

به وبلاگ کیوکوشین کاراته اندیمشک (باشگاه رزمی رامین) خوش آمدید.

این وبلاگ متعلق به باشگاه رزمی رامین است.

تک تک نظرهای شما بازدیدکنندگان محترم برای من بسیار ارزشمند است.

امیدوارم با دادن نظرات و انتقادات خود جهت بهبودی هرچه بهتر وبلاگ راهنمایی کنید.

لطفا" در نظرسنجی وبلاگ شرکت فرمایید.

به دلیل به روز بودن وبلاگ از صفحات دیگر نیز بازدید فرمایید.

برای شادی زنده یاد شیهان علیرضا حاجی پور صلوات بفرستید.

مدیر وبلاگ : reza papi
نویسندگان
نظرسنجی
شما در كدام سبك كیوكوشین فعالیت می نمایید؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کیوکوشین کاراته ماتسویی
باشگاه رزمی رامین اندیمشک
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
دوشنبه 19 دی 1390 :: نویسنده : reza papi
kyokushin-karate.mihanblog.com
کمربند سیاه تنها نماد یک درجه در باشگاه است وقتی شما می گوئید کمربند سیاه دارید چه چیزی در ذهن مردم ترسیم می شود ؟ مهارت در حد استادی توانایی های فوق العاده یا یک متخصص! آن هایی که فقط در یک سبک خاص تعلیم می دهند باید اهداف بیشتری را دنبال کرده وکمتر به  تعاریف شورانگیزبپردازند .اما باید قبول کنیم که اذهان مردم به طور کلی مخدوش شده و برداشت غلو آمیزی از کمربند سیاه دارند . ما هم باید به پیامدهایی توجه کنیم که در اذهان وجود دارند.
...به ادامه مطلب مراجعه کنید...

کمربند سیاه تنها نماد یک درجه در باشگاه است وقتی شما می گوئید کمربند سیاه دارید چه چیزی در ذهن مردم ترسیم می شود ؟ مهارت در حد استادی توانایی های فوق العاده یا یک متخصص! آن هایی که فقط در یک سبک خاص تعلیم می دهند باید اهداف بیشتری را دنبال کرده وکمتر به  تعاریف شورانگیزبپردازند .اما باید قبول کنیم که اذهان مردم به طور کلی مخدوش شده و برداشت غلو آمیزی از کمربند سیاه دارند . ما هم باید به پیامدهایی توجه کنیم که در اذهان وجود دارند .

همان طور که خیلی از خوانندگان مطلع هستند ، جیگورو کانو این سیستم درجه بندی را ابداع کرد که باعث شد تا اواخر قرن به اعطای آن پرداخته شود .کاراته و دیگر سبک های ژاپنی این سیستم را اتخاذ نموده و بعدها به سبک های کره ای منتقل یافت.

با این حال سبک های ژاپنی سابق بر این سیستم منیکو را جهت درجه بندی اتخاذ کرده بودند. بد ین معنی که نوعی طومار به آن ها اعطا می شد . یا دربیشتر موارد اساتید تعیین می کردند که آ نها به درجه یی رسیدند که قابلیت مربیگری را دارند . اما در باشگاه های امروز واقعا کمربندسیاه به چه معنی است؟

وقتی که شاگردی شروع به یادگیری می کند، چنین تصور می نماید که دارنده کمربند سیاه به سطح فوقالعاده بالایی رسیده است .در در بیشتر باشگاه ها این امر صحت دارد . اما به طور کلی رسیدن به درجه کمربند سیاه سال ها و حداقل چهار سال طول می کشد . به شرطی که مدام و بدون وقفه تمرین کرده باشند . شاید بعضی اوقات برخی از شاگردان کمربند سیاه را می بینید که وقتی از درب باشگاه وارد می شوند خودشان را بسیار جدی نشان می دهند و ظا هر خود را طوری نمایان می سازند تا ثابت کنند که کمربند سیاه دارند،یعنی به داشتن این درجه مغرور هستند . به این نوع افراد نمی شود گفت ((متخصص))معنی کمربند سیاه تنها این است که مدت زمان فعالیت شما را نشان می دهد .

در ژاپن ، بسیار عادی شده است که نوجوانان 16تا17 سال کمربند سیاه دارند،اما آنهاحداکثر از سن 10سالگی کار کرده اند .البته این افراد استاد نیستند.بودو بخشی از فرهنگ ایشان است و هر چند آنها دانش عمیقی از بودو ندارند اما سطح فنی ایشان نسبت به غربیان بالاتر است . کاش ما هم شناخت مشابهی از مفهوم کمربند داشتیم  ، اما متاسفانه نداریم .در نیم قرن گذشته ، بودو به طور وسیعی در دیگر کشور ها تمرین شده است ودیدگاهای منطقی در اذهان بر جای گذاشته است . در دهه 1960، برخی ها معتقد بودند که برای رسیدن به درجه کمربند سیاه باید همه را شکست داد یا باید تخته های ضخیمی را تکه تکه کرد . درآن زمان چنین عقیده های عجیب وغریبی زیاد بودند.

یکی از روزنامه های آمریکا چندی قبل نوشته بود که یک شاگرد 9 ساله کمربند سیاه گرفت. او درچند ین تورنمت قهرمان شده بود. نظرتان راجب این امر چیست؟ اگر آن را از دیدگاه فرهنگ ژاپنی بررسی کنی ، این فرد باید از دوران کودکی به طور مداوم و سخت کار کند ، اما باز نمی تواند به آن سطح برسد . اما من از دیدگاه غربی می نگرم ، چطور ممکن است که کودک 9 ساله ای به این سطح برسد . به طور کلی باید گفت که کمربند سیاه غرب با ژاپن متفاوت است چون وقتی در غرب کودکی را می بینی که کمربند سیاه دارد ، از خود می پرسی که این کودک چگونه می تواند در مقابل یک کمربند سیاه 25 ساله بایستد؟

در حالی که هر دو کمربند سیاه هستند. شاید دلیل استادش هم این باشد که برای تشویق آنها این کمربند را اعطا کرده است ، چون انگیزه ایشان را برای ادامه کارقوی می کند . واقعا که!اگر کودکی یا فردی در عرض چند ماه کمربند سیاه بگیرد ، ارزش کمربند سیاه تا چه حد خواهد بود ؟ ارزش آن هنر تا چه قدر خواهد بود ؟

واقعا سخت است که قضاوت کنیم آیا کودکان سزاوار اعطای کمربند سیاه هستند یا نه؟ اما این ظاهر قضیه است

آیا اعطای درجه کمربند سیاه برکیفیت کار تاثیر می گذارد یا نه .به عبارتی کیفیت هنر های رزمی را کم رنگ  تر نمی کند؟ متاسفانه خیلی از باشگاه ها به دلیل جذب شا گرد دست به اعطای این کمربند ها می زنند .

لازمه اخذ کمربند سیاه داشتن تجربه کافی ، توانایی لازم ، انرژی کافی و عوامل دیگر است که متاسفانه خیلی ها این موارد را نادیده گرفته و ارزش برخی از سبکها را تنزل می بخشند و این امر عمومیت یافته است. درج بر خی از آگهی ها جهت جذب شاگرد و اعلان اعطای کمربند سیاه از عواملی است که هنر رزمی را به مخاطره انداخته  وآن را از ارزش می اندازد . می توان چنین نتیجه گیری کرد که داشتن شاگردان نونهال و نوجوان باعث پول در آوردن می شود ، اما بخاطر این موضوع نباید ماهیت هنر های رزمی راتنزل داد.درکل عزیزان نباید به گونه ای بیاندیشند که اخذ کمربند سیاه برابر است با رسیدن به درجه استادی و اداره سبکهای مختلف.

به امید فردایی روشن برای ورزش رزمی کشور وبا آرزوی موفقیت برای عزیزانی که در جهت پیشرفت هنرهای رزمی گام بر میدارند.

همانطوری که همه ی عزیزانی که در کاراته آزاد دستی بر آتش دارند، میدانند اعطای کمربند های سیاه با دانهای مختلف، اخیرآ در کاراته آزاد بسیار رونق پیدا کرده است و افرادی هستند که برای جذب سایرین به سمت خود و گرایش آنان به سبک خود اقدام به اعطای کمربند سیاه با دانهای مختلف مینمایند، و اصلا به توان فنی این افراد توجهی نمیکنند و حتی در مواردی نمیدانند که بعضی از افراد دان سه یا چهار آیا واقعآ از کیوکوشین سر رشته ای دارند یا فقط مدتی را در رشته های دیگر رزمی به فعالیت پرداخته اند.

واقعا سئوال اینجاست که آقایان با اعطای این درجات به دنبال چه چیزی میگردند آیا اخذ این درجه برای افراد سودمند است با برعکس مضر میباشد ؟

باید گفت که شخصی که مورد عنایت قرار میگیرد و علی رغم توان فنی در کیوکوشین به درجه بالا دست پیدا میکند مطمئنآ میداند که در حد و اندازه درجه کمربندش نیست و این باعث میشود که وی در مواجهه با افرادی که واقعا در کیوکوشین تبحر دارند دچار عذاب باشد ولی متاسفانه مجبور است که ظواهر را حفظ کند و این در بلند مدت آثار سوء زیادی را در او و دیگر افرادی که میخواهند تحت تعلیم او باشند میگذارد به طوری که یک هنرجو تمام کیوکوشین را به گونه ای میبیند که در کلاس استادش کار میشود حال آنکه بعد از مدتی که در مکانهای مختلف با افرادی روبرو میشود که با وجود درجه پایین تر از توان فنی بسیار بالاتری برخوردار هستند، مسلمآ دچار نوعی استرس ناشی از  کمبود توانایی در خود میشود.و این باعث از بین رفتن انگیزه در هنرجو بدون اینکه خودش بخواهد میشود.

از طرفی شخصی که با زحمت فراوان در آزمون شرکت کرده و برای رسیدن به درجات بالا تلاش میکند و به کمربند سیاه میرسد به جرأت میگوید که :کمربتد سیاه را گرفتم.

اما شخصی که فقط به صرف رابطه خوب با استادش به اخذ کمربند سیاه نائل میشود مطمئنا میداند که کمربند سیاه را نگرفنه است و باید بگوید :کمربند سیاه را به من دادند و متاسفانه اینگونه درجه دادنها بیشترشده است .

در برخی از استانها ی کشور نمایندگانی از سبکهای مختلف برای استفاده از نفوذ بعضی از افراد در ادارات مختلف ؛ آنها را به عنوان کمربند سیاه معرفی و از نامشان در جهت تبلیغ اهداف خود استفاده میکنند . بدون اینکه این افراد حتی یک روز کاراته آزاد را تمرین کرده باشند! و خیلی راحت هم از سبکهای مختلف برایشان احکام سبکی را میگیرند .

و برخی دیگر نیز به خاطر کسب در آمد اقدام به اعطای کمربند سیاه مینمایند و هنرجویان را بعد از مدت یک سال یا حتی کمتر با دریافت هزینه های زیاد به درجات بالا میرسانند میتوان گفت که نوعی دان فروشی را به راه انداخته اند . که این باعث از بین رفتن اقتدار در کاراته آزاد میشود به گونه ای که افرادی که، در رشته های مختلف رزمی یا سبکهای دیگر، موفق به اخذ کمربند نمیشوند به این عزیزان مراجعه و به نوعی دان خود را میخرند!؟


آیا واقعا هدف سوسای اویاما(اوس) در کیوکوشین این بوده است ؟

امیدواریم که مسئولین در جهت برخورد با این افراد خاطی گام برداشته و در جهت اعطلای سبکهای آزاد کاراته تلاش نمایند .نوع مطلب : آمــوزش، 
برچسب ها : آموزش کیوکوشین، کاتا کیوکوشین، کیوکوشین کاراته، کیوکوشین ماتسویی، کیوکوشین اندیمشک، اندیمشک، کیوکوشین خوزستان، رضا پاپی، رضاپاپی، اندیمشک d، kyokushin karate، kyokushin iran، reza papi، andimeshk،
لینک های مرتبط :
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic